Co to jest gimbal (stabilizator) do telefonu i kiedy warto go wybrać?

Gimbal do telefonu, nazywany inaczej stabilizatorem, stanowi łatwy i nowoczesny w obsłudze gadżet, na którym można zamontować smartfona, aparat albo kamerkę sportową, nie męcząc przy tym kręgosłupa i dłoni. Bardzo dobrze naśladuje działanie skomplikowanych i większych urządzeń z planów filmowych. Jego silniczki w sposób automatyczny redukują wszelakie drgania, które powstają porzez chodzenie, wiatr, czy też nawet oddech. Dzięki temu stanowi on swego rodzaju stabilizator obrazu do telefonu.

Gimbal do telefonu – co warto o nim wiedzieć?

Biorąc pod uwagę fakt, że gimbal stanowi urządzenie elektroniczne, wymaga zasilania z dedykowanych akumulatorów. Zwykle w pełni naładowany akumulator wystarczy nam na przynajmniej kilka godzin nieprzerwanej pracy. Jeżeli planujemy dłuższe filmowanie, warto zaopatrzyć się także w dodatkowy akumulator.

Gimbal dedykowany, czy może uniwersalny?

Gimbal, jak i jego uchwyt, może być dedykowany do wybranego rodzaju sprzętu elektronicznego. Istnieją zatem modele do stosowania wraz z kamerkami, dronami, smartfonami, dużymi aparatami fotograficznymi, czy też kamerkami GoPro. Najbardziej popularne są gimbale uniwersalne, na których można zamontować wiele rodzajów sprzętów – każdy typ kamerki (wyjątek stanowią duże lustrzanki, które są niestety za ciężki dla takiego stabilizatora), czy każdej wielkości smartfon.

Gimbale odróżniają się pomiędzy sobą budową, w zależności od sprzętu, do którego są dedykowane. Najmniejsze z pośród nich są przeznaczone dla kamerek sportowych i smartfonów. Gimbal do telefonu jest lekki, jak również łatwo się nim operuje. Gimbale do kamer i aparatów fotograficznych są dużo bardziej masywne – ich silniczki służące do stabilizacji muszą być większe, ażeby utrzymać ciężar dużej kamery albo też lustrzanki.

Jaki gimbal wybrać?

W zależności od wybranego przez nas modelu, gimbal może posiadać różnorodne dodatkowe funkcje, jak chociażby: podążać okiem kamery za nagrywającym, sterować zbliżeniami i najazdami dzięki joystickowi, czy też nagrywać w technice timelapse. Warto zapoznać się także z filmami, jak i artykułami o gimbalach, które pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji co do wyboru konkretnego modelu gimbala.

Gimbal jest dla Ciebie jeżeli:

   cenisz sobie jakość nagrań, jak przyjemność, która płynie z nich oglądania,

   lubisz nagrywać za pomocą GoPro, aparatu, albo telefonu,

   chcesz wykonywać zdjęcia nocne, panoramy, vlog i selfie, 

   wyjeżdżasz na urlop i nie chcesz wracać bez wspaniałych zdjęć i filmów,

   chcesz zdobyć widzów na Instagramie, FB i na YouTubie. 

Dlaczego warto nabyć gimbal?

• gładkie i płynne ujęcia jak w kinie,
• przystępny i łatwy cenowo sposób na efekt ,,wow”,
• lekki i wygodny, nie męczy kręgosłupa i dłoni,
• pomaga w rozpoczęciu nagrywania na YouTube,
• nie wymaga wbudowanej stabilizacji obrazu w telefonie,
• pozwoli na wykorzystanie 100%,
• może zastąpić selfiestick,
• łatwy w obsłudze,
• większa przyjemność dla widza,
• filmy z większą ilością szczegółów.